Změna mail serveru

Dne 24.10.2020 jsme byli nuceni z důvodu špatného technického stavu přistoupit k výměně mail serveru. Všichni uživatelé e-mailu na tomto serveru byli převedeni na server nový i s veškerou svojí poštou zde uloženou.

Není bohužel možné přenášet hesla k uživatelským účtům, proto byla všem uživatelům vygenerována a v dostatečném předstihu zaslána hesla nová.

Jelikož chceme zvýšit bezpečnostní standardy zavedli jsme na novém serveru povinné přihlašování k serveru v šifrované podobě TLS/SSL. Z tohoto důvodu jsou nutné změny v e-mailových klientech.

Změny nutné pro úspěšné přihlášení k novému serveru, změňte pouze červeně označená pole, ostatní ponechte beze změn.

Outlook:

Otevřete Nástroje->Nastavení účtu zde vyberte e-mailový účet a tlačítko Změnit v nově otevřeném okně Změnit e-mailový účet nastavte takto:

Nyní stiskněte tlačítko Další nastavení a v nově otevřeném okně nastavte takto:

Stiskněte Ok na předchozím okně Další a nakonec Dokončit.

Mozilla Thunderbird

Otevřete Nástroje -> Nastavení účtu, v levé části vyberte pod konkrétním účtem Nastavení serveru a zde nastavte takto:

Stiskněte Ok, při první kontrole pošty budete vyzváni k zadání nového hesla.

IBG-NET Webmail

Přístup k Vaší e-mailové schránce je možný také na adrese mail.ibg-net.cz. Tato aplikace je přizpůsobena také pro mobilní zařízení.

Je velmi vhodné si zde změnit výchozí nastavení profilu, protože je nastaven jako uzivatel@localhost.
Návod pro změnu na Vaší e-mailovou adresu:

Výpadek připojení

Rádi bychom Vás informovali ohledně dnešního výpadku internetového připojení. Tento výpadek byl způsoben překopnutím elektrického vedení v Podbořanech přímo u našeho hlavního vysílacího bodu. V současné době by mělo být vše již funkční, nicméně zítra v dopoledních hodinách dojde k cca 1-2 hodinovému výpadku z důvodu finálního propojení překopnutého kabelu.